Forum Lipusz.eu Strona Główna

Rozwój turystyki i atrakcji turystycznych w Lipuszu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lipusz.eu Strona Główna -> Lipusz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Site Admin

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 10:08 pm    Temat postu: Rozwój turystyki i atrakcji turystycznych w Lipuszu Odpowiedz z cytatem

Czy macie jakies pomysły, przemyślenia i sugestie, odnosnie tego, co możnabybyło stworzyć w Lipuszu, co jednoczesnie:

- dałoby prace mieszkancom Lipusza,
- byłoby ciekawą atrakcją dla turystów, ale również i mieszkańców

? Ciekaw jestem, czy macie jakieś pomysły na ten temat... ?
nostra_dama

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmmff może dyskoteka z prawdziwego zdarzenia?? Takie Dziemiany mają, Łubiana ma, Studzienice i to jaką (jedna z moich ulubionych) Borsk też...Lipusz ma być gorszy?? Byłaby praca dla kelnerek, kucharzy, sprzątaczek, ochroniarzy itp.... Njalepiej żeby z miejscami noclegowymi była.....hehe maaarzenia Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek
Site Admin

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano marzenia Wink ogolnie mysle ze Lipusz powinien nie kopiowac pomysłów, ale raczej wyprzedzic inne gminy Smile Ale co prawda, restauracja z prawdziwego zdarzenia z miejscami noclegowymi by się przydała.

Ja natomiast, proponowałbym projekt zagospodarowania naszej rzeki + jezior, pod wzgledem turystycznym a takze promocje Lipusza w Polsce i za granica, co wcale nie musiałobybyć drogim przedsiewzieciem, ale co za tym idzie - musielibysmy mieć co do zaoferowania turystom.
Yukari

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadomo, że fajnie by było gdyby w Lipuszu pojawiły się jakieś ciekawe obiekty, ale przybywało by turystów. z jednej strony to dobrze, mozna więcej zarobić, ale z drugiej...
coraz więcej ludzi na ulicach, niekoniecznie miłych i porządnych.
możliwe (ale nie konieczne) że zacząłby się bałagan, mam tu na myśli śmieci na ulicach itp...
Powrót do góry
nostra_dama

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 8:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak w sezonie jest więcej "obcych" niż swoich Wink
Powrót do góry
Yukari

PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale byłoby ich jeszcze więcej.
Powrót do góry
Łukasz

PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinno sie rozpocząć od zatrudnienia ratownika przy Dużych Skrzynkach. Tylko problem jest taki, że teren kąpieliska jest dzierżawiony przez gminę i dlatego nasze władzę wolą nie inwestować tam zbyt wiele.

Widzę, że autarkia sie wkrada. Sami dla siebie, a obcych nie chcemy. No, no. Nie tędy droga. Nie spodziewałem się tego po Was. Zastanówcie się czy to przyjezdni czy tubylcy są przeważnie nieporządni.

A tak zupełnie na serio, to gdzie niby ci turyści maja u nas nocować. Jedno pole namiotowe (chwała za to, że ciągle jest i działa panu Niklasowi), oficjalnie tylko 7 (!) obiektów gdzie można przenocować (patrz: Wykaz kart ewidencyjnych pól biwakowych oraz innych obiektów świadczących usługi hotelarskie na terenie gminy Lipusz - do wglądu w Urzędzie Gminy) + 1 nieoficjalny. To nic jak na dwutysięczną wieś.

Dane zatrważające:
Wskaźnik funkcji turystycznej miejscowości Baretje’a wynosi dla naszej gminy 6,89. Dodam, że dany obszar zaczyna mieć cechy miejscowości turystyki pobytowej, kiedy wskaźnik ten osiąga wartość 100, a dopiero od wartości powyżej 500 funkcje turystyczne są odpowiednio rozwinięte.

Nie wiem jakim cudem Lipusz reklamuje się jako wieś o charakterze turystycznym, to jest wieś z niewykorzystanym potencjałem turystycznym, a nie o charakterze turystycznym. Widac, że co niektórzy mylą pojęcia, albo po prostu nie wiedzą co znaczą.

Według mnie szansą na rozwój są jedynie prywatne inwestycje, bo gmina śpi.

Moje propozycje: paintball, quady, wyścigi samochodów terenowych, obozy z jazdą konną na duża skalę, paralotniarstwo .... itd.

Dyskoteka to nie sposób na zdobycie kasy, zjadą się małolaty, zostawią kilkanaście, może kilkadziesiąt złotych, zanieczyszczą :-/ co nieco, lub więcej i tyle. Gdzie zobaczycie na wiejskiej dyskotece ludzi z kasą?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lipusz.eu Strona Główna -> Lipusz Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: