Forum Lipusz.eu Strona Główna

Praca i bezrobocie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lipusz.eu Strona Główna -> Poza tematem
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek
Site Admin

PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 10:06 pm    Temat postu: Praca i bezrobocie Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Jak wyglada wasza sytuacja odnosnie zatrudnienia? Jak oceniacie zmiany (emigracje itp:P), czy spotkaliście się bezpośrednio z tego typu zjawiskami? Jak wygladaja Płace?

Temat zarzucam, dlatego że ostatnio miałem okazje spotkać się w palarni, z szefami dużych firm, min. budowlanych i kanalizacyjnych z trojmiasta, ciagle narzekaja ze nie ma rak do pracy, a wymagania ich sa niewygorowane, przy dobrej płacy (powiedzialbym nawet, bardzo dobrej!).
Patrzac na tego typu sytuacje, a takze na rozmowy z osobami ktore pracuja w urzedach pracy itp, dochodze do wniosku, ze w Polsce nie ma bezrobotnych :] sa po prostu lenie, ktorzy nie maja ochoty pracowac, bo wolą siedziec na zasiłkach...

Jakie zdanie na ten temat Wy macie?
nostra_dama

PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, praca jest ale w 3mieście. A co jeśli nie ma możliwości wyjechania do dużego miasta bo sprawy rodzinne nie pozwalają?? Super by było gdyby duże firmy otworzyły jakieś działalności w naszych stronach. Praca jest ale dla męzszczyzn, przy pracach budowlanych itp Co do pracy za granicą... byłam w Szwecji 6 tyg i za pieniądze tam zarobione mam auto. W POlsce byłoby to niemożliwe w tak krótkim czasie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ragazza

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gąse pasc to nie łaska? SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile Na chlyb ze smulcem starczi!
Powrót do góry
Piotrek
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

długo czekałem na tego typu, inteligentny post Wink
podobne do tematu: http://stolarski.eu/pl/entry/11 Wink
Ragazza

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok Piotrek zawsze mi dowalałeś i tym razem Ci się udało. to miał być tylko przysłowiowy kaszubski żarcik. Widzisz doczekałeś się w końcu tekstu na który tak długo czekałeś. A poza tym to faktycznie kiepsko w tym naszym Lipuszu z pracą. miejmy nadzieję, że coś się zmieni, bo jak tak dalej będzie to wszyscy wyemigrujemy. A wtedy nawet nie będzie miał już kto zajrzeć na to forum. Confused
Powrót do góry
Ragazza

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nosrta_dama ma rację praca jest ale nie u nas. no chyba, że ktoś chce pracować za 650 zł netto co w Lipuszu i okolicach to już wygórowane wynagrodzenie i na więcej nie ma co liczyć. Lenie to moga pracować za takie pieniadze, bo niestety im moze uczyć się nie chciało. Wiem o tym wszystkim dużo bo cały czas szukam lepszej, bardziej płatnej pracy.
Powrót do góry
Piotrek
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm.. teraz mnie zaciekawiłaś... zawsze Ci dowalałem ?Smile w realnym świecie czy już gdzieś spotkaliśmy się na forum?

Wracając do tematu - jeśli chodzi o pracę - sytuacja z dnia na dzien jest coraz lepsza, niestety na wsi, jest jeszcze mało dobrych ofert pracy, ale to z prostego względu, duze firmy mają siedziby w dużych miastach. Wiec jeśli chce się pracować na etacie, trzeba liczyć się z tym, że niestety trzeba wyemigrować, bądź tez pomyśleć o dojazdach po kilka godzin dziennie... Sad

Można też poszukać ofert pracy, opierających sie o telepracy (wbrew pozorom, coraz więcej osób zaczyna w ten sposób pracować, a pracodawcy chcą w tej formie wspolpracować, nawet sejm wprowadził regulacje odnośnie telepracy, ale odnosnie tego odsylam do http://orka.sejm.gov.pl/Druki5ka.nsf/wgdruku/1684 ). Niestety, nie wszystkie rzeczy można w ten sposób wykonywać. W mojej branży jest to dość powszechna forma współpracy.

Nie zgodzę się z tym, że w Lipuszu idzie pracować tylko za 650zł miesiecznie. Jestem zdania, ze jeśli ktoś chce - znajdzie pracę bez problemu, wystarczy tylko być w czymś dobrym - takich pracowników obecnie szukają pracodawcy.

Jeśli jednak, komuś nie pasuje praca na etacie - obecna wsplpraca z UE daje ogromne możliwości, otworzenia własnego biznesu bez posiadania grosza w portfelu...

Ogolnie rzecz ujmując, trzeba wziąć swój los w swoje ręce i zacząć myśleć nad tym, w jaki sposob zarobić pieniądze, a przede wszystkim - jak za darmo zdobyć dobre doświadczenie. Potrzeba troszkę kreatywności...

Ostatnio zmieniony przez Piotrek dnia Nie Lis 18, 2007 5:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piotrek
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 11:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ragazza napisał:
bo jak tak dalej będzie to wszyscy wyemigrujemy. A wtedy nawet nie będzie miał już kto zajrzeć na to forum. Confused

Na szczęście internet daje taką możliwość, że z calego swiata można wejsc na forum Smile (mam nawet dowody na to, ze forum przeglądają osoby ze Stanów, Angli, Niemiec:) ) ja tez jestem tylko "duchem" w Lipuszu, a ciałem w 3mieście Sad
Ragazza

PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Ty masz o sobie wysokie mniemanie...
Powrót do góry
Piotrek
Site Admin

PostWysłany: Nie Lis 18, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysokie mniemanie? niby dlaczego? Nie bardzo rozumiem, na jakiej podstawie to wywniowskowałas? Rozwiń Twoją myśl.

Jedyne co mogę powiedziec, to to że nie bardzo rozumiem ludzi którzy mówią że nie ma pracy i cały czas narzekają że jest źle - zamiast rzeczywiście poszukać pracy i zacząć pracować. Jestem zdania ze lepiej zarobić 500zł miesiecznie, niż 0zł siedząc w domu...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Lipusz.eu Strona Główna -> Poza tematem Wszystkie czasy w strefie GMT
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: